Ra-Energy - fotowoltaika - pompy ciepła

Zasada działania folii grzewczej

Folia grzewcza to materiał grzewczy wykonany w technologii laminowania, w którym głównym czynnikiem grzewczym jest nadrukowana pasta węglowa. Folia grzewcza zasilana prądem elektrycznym 230V wytwarza opór elektryczny na nadrukowanym węglu, który emituje promieniowanie podczerwone i anionowe o dużej długości fal. Emitowana przez folię grzewczą podczerwień w postaci ciepła porównywalna jest do działania promieni słonecznych, które zarówno jak folia grzewcza ogrzewają ludzi i obiekty znajdujące się w zasięgu emisji promieniowania.

Wykorzystując folię grzewczą w ogrzewaniu podłogowym pomieszczeń nagrzewamy podczerwienią podłogę, ściany, sufit wraz wszystkimi otaczającymi przedmiotami, które to następnie oddają swoje ciepło do powietrza.

ZASTOSOWANIE

ogrzewanie podłogowe bezpośrednio pod panelami podłogowymi
ogrzewanie podłogowe pod wylewką
ogrzewanie podłogowe bezpośrednio pod płytkami
ogrzewanie ścienne

OGRZEWANIE PODŁOGOWE POD PANELAMI PODŁOGOWYMI

Najprostsza metoda elektrycznego ogrzewania podłogowego i najbardziej energooszczędna. Folia grzewcza układana jest bezpośrednio pod panelami podłogowymi. Ciepło emitowane jest wprost do pomieszczenia. System grzewczy możemy zamontować na każdym etapie inwestycji czy remontu mieszkania. Sterowanie temperaturą pokojową oraz temperaturą podłogi odbywa się poprzez elektroniczny termostat pokojowy.

Ra-Energy - fotowoltaika - pompy ciepła
Ra-Energy - fotowoltaika - pompy ciepła

OGRZEWANIE PODŁOGOWE POD PŁYTKAMI CERAMICZNYMI

System grzewczy wykonywany jest na istniejących posadzkach betonowych oraz z płyt OSB, MFP czy sklejki. Folia grzewcza zamknięta jest po obu stronach w hydroizolacji. Całość instalacji ma tylko 3mm grubości co pozwala na znaczne oszczędności wysokości. Sterowanie temperaturą pokojową oraz temperaturą podłogi odbywa się poprzez elektroniczny termostat pokojowy.

OGRZEWANIE ŚCIENNE I SUFITOWE

Folia grzewcza montowana jest bezpośrednio pod płytami z gips kartonu w systemie suchej zabudowy. System grzewczy umożliwia tworzenie dekoracyjnych grzejników ściennych lub dużych płaszczyzn grzewczych działających na niskich temperaturach. Sterowanie temperaturą pokojową oraz temperaturą ściany odbywa się poprzez elektroniczny termostat pokojowy.

Ogrzewanie ścienne i sufitowe
Ogrzewanie pod wylewką

OGRZEWANIE PODŁOGOWE POD WYLEWKĄ

Folia grzewcza instalowana jest pod wylewką betonową lub anhydrytową. Ogrzewanie podłogowe w taki sposób głównie wykonywane jest w nowo projektowanych budynkach lub na etapie generalnego remontu. Wykonanie takiego systemu grzewczego daje pełną swobodę aranżacji okładzin podłogowych jak płytki ceramiczne, deski klejone, panele laminowane itp. System grzewczy może również pełnić funkcję grzejnika akumulacyjnego. Sterowanie temperaturą pokojową oraz temperaturą podłogi odbywa się poprzez elektroniczny termostat pokojowy.

OFERTA DOSTĘPNYCH FOLII GRZEWCZYCH

FOLIA GRZEWCZA TERMOFOL 80W

  • szerokość folii 50 cm
  • moc 80W/m²
  • max temperatura +45°C
  • możliwość cięcia folii grzewczej co 25 cm
  • stopień ochrony IPX7 (zgodnie z instrukcją montażu)

FOLIA GRZEWCZA RED SNAKE 400W

  • szerokość folii 33 cm
  • moc 400W/m²
  • max temperatura +55°C
  • możliwość cięcia folii grzewczej co 25 cm
  • stopień ochrony IPX7 (zgodnie z instrukcją montażu)